BEZMAKSAS TĀLRUNIS

8000 40 04

Darba laiks

Pm.-Sv. 08.00-18.00

Mūsu kontakti

Rīga, Krustabaznīcas 11

 Tālr.: 67539445
Mob. : 26467342
E-pasts: info@hag.lv
Fakss: +371 67185312
Grāmatvedība : 67185309

Tehniskā n.: 26198915
Mārketinga n.: 29401421

Malka Drukāt
Mēs piedāvājam sausu malku krāsnīm, kamīniem, kā arī vienkārši ugunskuram. Lai pavadītu vakaru pie kamīna, mājīgā un siltā atmosfērā vērojot uguns rotaļas, ir nepieciešama kvalitatīva malka.

 
Malkas piegādes apmērs no 0,5 m3 līdz 1000 m3 un vairāk.
Malkas cenas paliek nemainīgas pēc pasūtījuma summas saskaņošanas!

Piedāvājam bērza, ozola, alkšņa, priedes, šķelto malku (krāsnij, pirtij), malku ar dabīgo mitrumu, sīko skuju koku malku iekuram ar piegādi Rīgā un Rīgas apkārtnē.
Mēs varam jums piedāvāt kā sausu malku, tā arī malku ar dabīgo mitrumu. Malku var iepakot tīklveida maisos, koka un metāla kastēs vai piegādāt berumā.
Mēs piedāvājam plašu produkcijas izvēli, pieņemamas cenas un augstas kvalitātes uzglabāšanu, malkas sagatavošanu un žāvēšanu.

Īsi par dažādas malkas īpašībām


Visizplatītākā ir bērza malka. Tā viegli iedegas, deg ar ilgu vienmērīgu liesmu. Karstums no krāsns, kuru kurina ar bērza malku, dezinficē pirti, piepildot to ar vieglu smaržīgu aromātu. Taču bērza malka pēc divu gadu uzglabāšanas zaudē smaržu. Turklāt, ja nepareizi pievada krāsnij gaisu, malka deg dūmojot, kopā ar dūmiem iztvaicējas arī darva, bērza sveķi.
Darva pietiekamā daudzumā nosēžas uz dūmvada sieniņām, bet dažreiz arī notek uz leju, ja dūmvads ir ar plānām sienām un ātri atdziest. Liels daudzums darvas uz dūmvada sienām ir ugunsbīstams.

Alkšņa malka deg ar karstu liesmu un gandrīz nedūmo. Pirtij, kuru kurina ar alkšņa malku, piemīt pretsaaukstēšanās īpašības, bet sausa pirts, kuru kurina ar alkšņa malku, padarīs jūs možu un enerģisku. Alkšņa malka ātri izžūst un ilgi saglabā savu īpatnējo smaržu.

Apses malku ir diezgan grūti iekurināt. Ja apses malku pievieno jau iekurinātai krāsnij, tā deg ar pietiekami karstu liesmu un ilgi saglabā karstumu. Apses malkai sadegot, tās dūmi attīra dūmvadu no kvēpiem.

No skuju koku sugām izplatītākā ir egles un priedes malka. Priede deg karstāk nekā egle, jo tā satur vairāk sveķu. Jāatceras, ka, sveķainajai malkai degot, strauji paaugstinās temperatūra un plīst sveķainās žākles – mazi dobumi šķiedrā, kur uzkrājušies sveķi.

Dzirdami raksturīgie sprakšķi, un dzirksteles lido uz visām pusēm. Tajā skaitā arī pa atvērtajām krāsns durtiņām. Kad jūs pieliekat malku vai rušiniet ar krāsns kruķi, ieteicams uzlikt brilles, lai aizsargātu acis. Kad krāsns durtiņas esat aizvēris, paskatieties uzmanīgi uz grīdu pie krāsns, vai kaut kur nav nokritušas degošas dzirksteles. No teiktā redzams, ka malka nemaz nav tik vienkārša lieta. Laukos parasti sagatavo malkas rezervi vairākiem gadiem un katru gadu to papildina.